کد خبر:167112424
پ
167112424

راهنمایان موزه، کلیددار معرفی تاریخ و فرهنگ تبریز

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز بر نقش راهنمایان موزه به عنوان سفیران فرهنگی در جهت معرفی تاریخ و مدنیت تبریز تاکید کرد.

  • 167112424/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز فوری ، امیر نصیربیگی در ادامه برنامه‌های هفته میراث فرهنگی در موزه شهر حضور یافته و از همکاران موزه‌های‌ شهرداری تبریز و راهنمایان این موزه ها تقدیر کرد.

وی با اشاره به نقش ارزشمند اداره گردشگری سازمان و همکاران حاضر در موزه ها برای تمرکز هر چه بیشتر بر محور فرهنگ و تاریخ، یادآور شد: تبریز از لحاظ تعدد موزه‌ در رتبه دوم شهرهای کشورمان قرار دارد و این نشان از فرهنگ و تاریخ غنی شهر و علاقمندی شهروندان به این مقوله دارد.

نصیربیگی با قدردانی از نقش همکاران موزه دار مجموعه در تبیین فرهنگ شهر، اظهار داشت: شهرداری تبریز هم راستا با اداره کل میراث فرهنگی استان در امر موزه‌داری فعالیت می‌کند و خریداری و حفاظت از خانه‌های تاریخی نشان از اهمیت حفاظت از بناهای تاریخی در مدیریت شهری تبریز دارد.

وی همچنین ارائه اطلاعات و خدمات کیفی در موزه‌های تحت مدیریت شهرداری تبریز را از اولویت برنامه‌های اداره گردشگری شهرداری تبریز دانست و خاطرنشان کرد: تلاش داریم با ارائه خدمات کیفی و برنامه‌های مناسبت محور به ویژه در فصول گردشگری شهروندان و گردشگران را به حضور و بازدید از موزه‌ها تشویق کنیم.

ال جی