کد خبر:166556440
پ
166556440

موافقت اعضای شورای شهر تبریز با واگذاری پیمان‌های خدمات شهری به یک شرکت تعاونی مجاز

اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه علنی امروز با لایحه شهرداری تبریز مبنی بر واگذاری پیمان‌های خدمات شهری به یک شرکت تعاونی مجاز موافقت کردند.

  • 166556440/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز فوری ، اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه صبح امروز در یکی از دستور جلسات خود به بررسی لایحه شهرداری تبریز در خصوص برگزاری مناقصه واگذاری پیمان های امور خدمات شهری شهرداری تبریز با ملاک عمل قراردادن عملکرد هزینه تنظیف و نگهداری امور خدمات شهری به یک شرکت تعاونی مجاز پرداخته و این لایحه به تصویب رسید.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز یکی از مهمترین موضوعات این لایحه را ساماندهی نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: عمده موضوع بررسی شده در کمیسیون خدمات شهری بحث ماشین‌آلات و تجهیزات و مکانیزاسیون رفت و روب معابر است.

احد صادقی افزود: در حال حاضر ۹۸ دستگاه خودروی شش تنی، ۲۶ دستگاه نیسان جمع آوری زباله، ۴۰ دستگاه نیسان نخاله، ۱۵ دستگاه شستشو و ۱۵ دستگاه نیسان برای جاروب  فعالیت دارند که این حجم از ماشین‌آلات باید برای سال اول حفظ شود و حداقل یک سوم این ماشین‌آلات در عقد پیمان باید لحاظ شود که باید توسط شرکت برنده تامین شود.

وی در ادامه بیان کرد:  بحث نیروی انسانی نیز باید در این پیمان‌ها مورد توجه قرار گیرد و قانون کار و قوانین جاری اداره کل کار و رفاه اجتماعی در این شرکت‌ها لحاظ شود.

صادقی با تاکید بر مجهز و به روز بودن مکانیزم نظارت از سوی کارفرما گفت: آمار کارگران حوزه تنظیف شهرداری ۱۷۲۴ نفر است که بخشی از این کارکنان تبدیل وضعیت شده اند.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز نیز با تاکید بر عرضه برآورد دقیق تجربه شرکت تدبیر اندیش  جهت استفاده از تجربه این شرکت گفت: اگر این شرکت‌ها بتواند تحولی در وضعیت نیروی انسانی ایجاد کند، ارزشمند است.

روح الله رشیدی اساس موضوع مصوبه مجلس را فراتر از این موضوع  عنوان کرد و افزود: در این مصوبه حذف شرکت‌های واسط تامین نیرو هدف است نه شرکت‌هایی که خدمات عمرانی ارائه می‌کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در ادامه تصریح کرد: موضوع قرارداد مستقیم کارکنان را سالهاست از وزرات کشور و دولت پیگیری می کنیم ولی متاسفانه با مخالفت موضوع قرارداد مستقیم از سوی وزرات کشور مواجه بودیم.

شهرام دبیری ادامه داد: در همین راستا موضوع ایجاد شرکتی برای ساماندهی کارگران عزیز یکی اولویت های موارد پیگیری ما بوده است.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به اتفاق آرا ‌با برگزاری مناقصه واگذاری پیمان‌های خدمات شهری تبریز به یک شرکت تعاونی مجاز موافقت کردند.

ال جی