کد خبر:166187764
پ
166187764

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز خبر داد:

محاسبه به‌روز تعرفه عوارض محلی بر اساس قانون جدید درآمد پایدار

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بر اساس قانون جدید درآمد پایدار، تعرفه عوارض محلی شهرداری‌ها به‌روز محاسبه شده و نمی‌توان تعرفه سال جاری را به فروردین سال آینده تعمیم داد.

  • 166187764/gallery/original.jpg

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول برگی در گفتگو با تبریز فوری اظهار کرد: بر اساس طرحی که به شورای شهر ارائه و مورد موافقت اعضا نیز قرار گرفته بود، در راستای رعایت حال همشهریان عزیز و فشار اقتصادی حاکم بر جامعه، کلیه ضوابط، مصوبات تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱، عوارض مشمول جرائم ماده ۱۰۰، مطالبات شهرداری از بابت صدور پروانه ساختمان، مشاغل، پسماند، نوسازی و تخفیفات مالی در اسفندماه ۱۴۰۱ عینا تا آخر فروردین ۱۴۰۲ تمدید شده بود.  

وی افزود: هیئت تطبیق فرمانداری شهرستان تبریز نیز برای حل مشکلات جاری همشهریان در این زمینه و مصوبه شورای شهر نظر مساعدی داشتند.  

رسول برگی با اشاره به قانون جدید درآمد پایدار شهرداری‌ها اعلام کرد: علی‌رغم موافقت اعضای شورای اسلامی شهر و نظر مثبت هیئت تطبیق مصوبات شورا مبنی بر مساعدت به همشهریان عزیز و همچنین تصویب قطعی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز، بر اساس قانون جدید درآمد پایدار شهرداری‌ها، تعرفه عوارض محلی باید به‌روز محاسبه شود و از این رو نمی‌توان شرایط و ضوابط حاکم بر سال جاری را به سال بعد تسرّی داد.  

وی اصافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری نظر مثبتی در رابطه با تسهیل ارائه خدمات شهرداری به مردم را دارند، ولی این خدمات باید از مسیر قانونی اتفاق بیفتد.

ال جی