کد خبر:165028870
پ
165028870

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

خزانه‌داری متمرکز، مدیریت یکپارچه هزینه‌ها است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: راه‌اندازی خزانه‌داری متمرکز، مدیریت یکپارچه هزینه‌های شهرداری و ایجاد نظم و انضباط مالی در این نهاد است.

  • news/165028870/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز فوری ، غلامرضا احمدی اظهار کرد: متمرکز بودن منابع مالی شهرداری در یک حساب با شکل‌گیری خزانه‌داری در این نهاد از اساسی‌ترین اصول مدیریت شهری است که باید عملیاتی شود.

وی افزود: استقرار خزانه واحد در شهرداری بر اساس دستورالعمل مربوطه، سرآغاز تحول در امور و مسائل مالی شهرداری و فرصت بهبود و اصلاح رویه‌های مدیریتی را بیش از پیش فراهم می‌کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: مزایای ایجاد خزانه متمرکز توسعه متوازن شهر، توزیع عادلانه خدمات و امکانات، توزیع مناسب و عادلانه پروژه‌های عمرانی در شهر، پرداخت همزمان و بدون تبعیض حقوق کارکنان، حرکت به سمت عدالت اجتماعی، شفافیت مالی و ارتقای پاسخگویی مالی شهرداری و کاهش فساد در این مجموعه است.

وی اضافه کرد: در خزانه‌داری متمرکز همه درآمدهای مناطق در خزانه واریز و توزیع به‌صورت منطقی متوازن و عادلانه مدیریت می‌شود.

احمدی با بیان اینکه نبود عدالت فضایی و مکانی مشکلی است که در طول سالیان متمادی در نتیجه عملکرد و مدیریت و توزیع ناعادلانه خدمات شهری ایجاد شده است، تاکید کرد: یکی از ارکان بودجه رعایت توازن ارائه خدمات در همه سطوح شهر، به‌ویژه مناطقی که از توانایی مالی کمتری برخوردار هستند، بوده و این مهم با ایجاد خزانه متمرکز محقق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای این دستورالعمل شاهد کارایی و شفافیت بیش از پیش در شهرداری تبریز باشیم.

ال جی