کد خبر:166191592
پ
166191592

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر خبر داد؛

تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه سال جاری شهرداری/ثبت رکورد بودجه ای یک دهه اخیر

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز از تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز خبر داد و گفت: این میزان از تحقق، رکوردی بی‌نظیر در تاریخ ده سال اخیر شورا و شهرداری محسوب می شود.

  • 166191592/gallery/original.jpg

به گزارش " تبریز فوری "، علی نوای باغبان با اعلام این خبر افزود: در سایه تلاش ها و مدیریت هدفمند و موثر شهرداری و نیز پیش بینی های علمی و تخصصی شورای اسلامی شهر، امروز شاهد تحقق صد درصدی بودجه مصوب در در پایان سال از سوی شهرداری هستیم و این نشان می دهد، مدیریت شهری در دوره جدید، با تلاش و حساسیت ویژه ای در امر تحقق درآمدها و ردیف های بودجه ای امسال موفق بوده است.

وی در ادامه، با اشاره به دلایل و زمینه های موثر در این موفقیت مالی و بودجه ای در مدیریت شهری تبریز خاطر نشان کرد: تحرک و پویایی مدیریتی، پیش بینی و کارشناسی های دقیق شورایی در فصل بودجه بندی، تعاملات مثبت بین بخشی، مشارکت و همراهی موثر شهروندان و مسوولیت پذیری بدنه مدیریتی شهرداری در تحقق بودجه مصوب، از مهم ترین شاخص های دخیل در این موفقیت به شمار می رود.

باغبان نمود عینی موفقیت های بودجه ای و مالی شهرداری تبریز در سال جاری را در طرح ها و پروژه های عمرانی، خدماتی دانست و خاطرنشان کرد: با مدیریت و توزیع عادلانه، هوشمندانه و هدفمند بودجه و اعتبارات عمرانی در سال جاری، علاوه بر اتمام و افتتحا بسیاری از پروژه های عمرانی نیمه کاره و بر زمین مانده، در بخش خدماتی و نیروی انسانی نیز شاهد تحولات و موفقیت های مشهودی هستیم.

وی با قدردانی از اقدام و مدیریت صحیح شهرداری تبریز در حوزه مالی و بودجه ای طی سال جاری، از تصویب نهایی و تائید لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز از سوی شورای اسلامی شهر و فرمانداری نیز خبر داد و گفت: شورای اسلامی شهر با توجه به ظرفیت ها و توان مدیریتی شهرداری و نیز با در نظر گرفتن طرح ها و برنامه های تدوین شده برای سال آینده، بودجه پیشنهادی شهرداری را با افزایش دو برابری نسبت به سال جاری تصویب کرد و این لایحه نیز خوشبختانه با تائید فرمانداری، جهت اجرا ابلاغ شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تبریز در عین حال گفت: لایحه بودجه سال آینده شهرداری با ۷۵ درصد عمرانی و ۲۵ درصد بودجه جاری تدوین و تصویب شد و این میزان بودجه، نوید توسعه و تحول زیربنایی تبریز در سال آینده را می دهد.

باغبان در خاتمه با قدردانی از همراهی و تلاش های ماه های اخیر اعضای شورای اسلامی شهر و حمایت های این مجموعه از برنامه ها و سیاست های عمرانی، خدماتی شهرداری ابراز امیدواری کرد روند توسع و پیشرفت تبریز در سال آینده ستاب بیشتری بگیرد.

ال جی