کد خبر:165802588
پ
165802588

برگزاری ویژه برنامه شب شعر و سخنرانی به مناسبت بزرگداشت استاد شهریار

همزمان با فرا رسیدن سالروز درگذشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب فارسی، ویژه برنامه‌ای به همین مناسبت با حضور استاد نظمی تبریزی، هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار و خیل کثیری از شاعران، استادان، نویسندگان، قاطبه ادبی شهر در فرهنگسرای شمس تبریزی برگزار شد.

  • 166101898/thumbnail.jpg

به گزارش تبریز فوری ، در ابتدای این جلسه استاد داود ابراهیمی با قرائت یکی از غزلیات خویش در مدح استاد تبریز فوری دقایقی را به شرح و بسط جایگاه منظومه کم نظیر "حیدربابایه سلام" در ادبیات ترکی پرداخت.

در ادامه استاد بهروز ایمانی، شاعر و از نویسندگان چندین جلد کتاب در باب شعر و ادبیات ترکی، دیدگاه‌های خود را در مورد جایگاه ادبی استاد تبریز فوری به استماع حاضران رسانید.

در ادامه این ویژه برنامه، حسین مدرس زاده مسئول امور فرهنگی و اجتماعی منطقه ۸، طی سخنانی ابراز کرد: استاد تبریز فوری ادیب اریبی است که انتخاب نام مبارکش جهت روز ملی شعر و ادب فارسی پرده از بسیاری حجاب‌ها کنار می‌زند. در زمانه ما اگر کسی بخواهد مصداق کاملی از واژه "شاعر" را در تعیین بیرونی آن به منصه ظهور برساند، گمان نمی‌کنم که کسی بتواند غیر از تبریز فوری عزیز گوی سبقت را از دیگران برباید.

وی در ادامه با توجه به ادوار مختلف زندگی استاد تبریز فوری ابراز کرد: زندگانی آن استاد فقید شامل سه دوره مجزا است که مشتمل است بر دوران حیرت و سرگشتگی، دوران پرداخت به مباحث ملی و میهنی و سرآخر دوران تقرب افرون‌تر به مباحثی چون عرفان و خداشناسی. به هر حال تبریز فوری سلطان بلامنازع شعر معاصر بوده، هست و ان شاالله خواهد ماند.

در این ویژه برنامه، ده‌ها تن از شاعران حاضر در جمع به خواندن اشعار خویش در حق استاد تبریز فوری پرداختند.

ال جی