کد خبر:165026362
پ
165026362

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز:

برنامه مدونی در حوزه کودک و نوجوان باید وجود داشته باشد

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: در سیاست‌گذاری شورای ششم، باید برنامه مدونی در حوزه کودک و نوجوان وجود داشته و از عملکرد جزیزه‌ای پرهیز کنیم.

  • news/165026362/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز فوری ، فریدون بابایی‌اقدم عصر امروز در جلسه شهر دوستدار کودک اظهار کرد: از شهرداری تبریز به خاطر آموزش‌های فرهنگ شهروندی تشکر می‌کنم و امیدوارم که دوام داشته باشد.

وی افزود: شورای شهر نقش برجسته‌ای در زمینه فرهنگ و حوزه کودک و نوجوان دارد که امیدوارم با محوریت کمیسیون فرهنگی و سایر همکاران این بحث دامنه‌دار باشد و بتوانیم با گفتمان‌سازی این موضوعات را عملیاتی کنیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز اعلام کرد: باید کودکان را در تصمیم‌های خود دخیل سازیم و مطالعات و صحبت‌های امروز را به سمت عملیاتی شدن پیش ببریم.

وی ادامه داد: واقعیت‌های شهری ما نگران کننده است، ما می‌خواهیم شهر دوستدار کودک داشته باشیم، اما کدام شهر؟ وقتی یک پاگرد دو متر مربع میزبان بازی 10 کودک است، از کدام شهر صحبت می‌کنیم؟ بابایی‌اقدم با اشاره به ضرورت ایمنی فضاهای بازی کودکان در شهر اعلام کرد: هزاران کودک شهر با آسایش می‌خوابند که مسؤلان برای آنها آرامش خواهند آورد؛ در حالی‌که بسیاری از پارک‌های ما سیم‌های لخت برق دارند اما کودکان ما از ناامنی موجود خبر ندارند.

وی اضافه کرد: بحث بی‌عدالتی و عدم توازن شهری نیز مورد بعدی نگران‌کننده است که خواهش می‌کنم بخش‌های مختلف به این حوزه ورود کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تأکید کرد: بخش عمده این مسیر می‌تواند توسط شهرداری تبریز هموار شود و کودکان ما که یک‌چهارم جمعیت شهر هستند از این فضا استفاده کنند.

ال جی